Pradžia » Articles posted by Ieva

Author Archives: Ieva

Tarptautinė konferencija “Tolerancijos ir kompromisų paieškos multikultūrinėje visuomenėje”

Viešosios įstaigos “Mūsų Europa” vadovas Tomas Baranovas dalyvavo kovo 28 dieną Biržuose vykusioje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje “Tolerancijos ir kompromisų paieškos multikultūrinėje visuomenėje”, kartu su Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidente Diana Stankaitiene moderavo pirmąją konferencijos dalį.

10012651_743051139061145_9549509_oKonferencijoje pranešimą skaitęs Europos Parlamento narys, kultūrologas, iškilus visuomenės veikėjas Leonidas Donskis apžvelgė tolerancijos istoriją Europoje, jos kelius ir klystkelius. “Nereikia pamiršti, kad tolerancija visada žengia koja kojon su netolerancija,” sakė profesorius. Jo pateiktas vaizdingas istorinis tolerancijos paveikslas, pagyvintas gausiais pavyzdžiais iš meno pasaulio, įkvėpė auditoriją toliau kantriai eiti nelengvu humanistinių vertybių paženklintu keliu.

Konferencijoje dalyvavę mokslininkai ir socialinio darbo praktikai išsamiai aptarė socialinio darbo ir įvairių pažeidžiamų grupių socialinės integracijos iššūkius Lietuvoje, taip pat Latvijoje ir Velse. Konferenciją, skirtą Pasaulinei socialinio darbo dienai, surengė Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Klaipėdos miesto socialinės paramos centras, Socialinių inovacijų studija ir CIF-Lietuva.